پایان هفته نانو 1403

پایان هفته نانو 1403

3740    ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان و جامعه دانشگاهی با فناوری نانو، یک هفته خاص از سال با عنوان هفته نانو توسط بنیاد آموزش فناوری نانو برنامه‌ریزی شد. در طول هفته نانو نهادهای ترویجی فناوری نانو در سراسر کشور با برگزاری متمرکز برنامه‌های ترویجی و آموزشی خود از حمایت‌های بنیاد آموزش فناوری نانو بهره‌مند شدند و با ارائه گزارش فعالیت‌های خود با یکدیگر به رقابت پرداختند.
 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 
هفته فناوری نانو هرساله به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان با حوزه نانو‌فناوری به صورت متمرکز توسط نهادهای ترویجی در دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود.
در سال 1403 هفته نانو توسط بنیاد آموزش فناوری نانو از تاریخ 22 اردیبهشت‌ماه الی 4 خردادماه به شبکه نهادهای ترویجی اعلام شد. در این بازه نهادهای مختلف در سراسر کشور با برگزاری نمایشگاه، سمینار، کارگاه‌های آموزشی، مسابقات دانشجویی و... به ترویج فناوری نانو پرداختند.
هر نهاد ترویجی در این هفته می‌توانست با توجه به ظرفیت‌های حوزه محل فعالیت خود در راستای آشنایی بیشتر افراد عمل کند و این آزادی عمل به نهادها داده شده بود که فعالیت خود را با توجه به برنامه‌ها و زمان‌بندی دانشگاه و حوزه فعالیت خود تنظیم کنند و از حمایت‌های ستاد نانو در اجرایی کردن ایده‌های خود در این هفته بهره‌مند شوند. دبیرخانه شبکه نهادهای ترویجی با پایان یافتن این هفته به منظور رقابت نهادهای ترویجی فناوری نانو تا 31خردادماه فرصت را برای ارسال گزارش‌کار در اختیار نهادهای خود گذاشته است. که تا کنون 25 نهاد برنامه‌های اجرا شده خود را به دبیرخانه اعلام کردند.
مخاطبان اجرایی این برنامه نهادهای ترویجی، مروجان فناوری نانو و مسئولین دانشگاهی بودند که در امر ترویج فناوری نانو در طی یک هفته در سطح دانشگاه‌های کشور فعالیت داشتند و مخاطبان اصلی این طرح تمامی علاقه‌مندان به حوزه فناوری نانو در سراسر کشور بودند.
در طی بازه هفته نانو در سال 1403، ده‌ها نمایشگاه کتاب و دستاوردهای حوزه فناوری نانو، همراه با ارائه محصولات نانویی، در دانشگاه‌های مختلف کشور توسط نهادهای ترویجی و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نانو و میکرو برگزار شد. و این امکان برای دانشجویانی که از ستاد نانو دور بودند میسر گردید که در دانشگاه خود با محصولات نانویی شرکت‌های دانش بنیان آشنا شوند. همچنین در این هفته با برگزاری مسابقات دانشجویی و برگزاری دوره‌های آموزشی زمینه آشنایی دانشجوهای سراسر کشور با فناوری نانو میسرگردید.
هدف از برگزاری هفته‌ نانو فراهم‌سازی و تقویت زیرساخت‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های دانشجویی در زمینه توسعه فناوری نانو است. این رویداد که هر ساله به‌صورت متمرکز برگزار می‌شود، بستری برای آشنایی سرمایه انسانی دانشگاهی با ابعاد مختلف فناوری نانو و بهره‌مندی از ظرفیت آنها در راستای ارتقای فعالیت‌های پژوهشی و صنعتی در زمینه فناوری نانو و گسترش بازار آن است؛ خوشبختانه اهداف گفته‌ شده در راستای ترویج و جذب افراد به سمت فناوری نانو، در طول برگزاری هفته نانو در سال 1403 محقق گشت.

ثبت نظر