اطلاعیه برگزاری مصاحبه‌های تدریس دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو

اطلاعیه برگزاری مصاحبه‌های تدریس دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو

41634    ۲۱ شهریور ۱۴۰۲

مصاحبه‌های توانمندی تدریس دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو در نیمه اول مهر ماه برگزار می‌شود. آزمون توانمندی تدریس دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو همزمان با مرحله دوم مسابقه ملی نانو برگزار شد. در این آزمون 74 داوطلب با تکمیل پرسشنامه تشریحی توانمندی تدریس نانو آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه تدریس اعلام کردند؛ با تصحیح اوراق امتحانی، از میان این داوطلبان، 48 شرکت‌کننده موفق به کسب امتیاز لازم شدند و به مصاحبه‌ها دعوت می‌شوند. گفتنی است که 30 نفر برتر مرحله‌ دوم مسابقه ملی نانو نیز به مصاحبه‌ها دعوت خواهند شد.
زمان برگزاری مصاحبه هر شرکت‌کننده، در روزهای آینده و طی تماس تلفنی با راه‌یافتگان نهایی خواهد شد.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

برای مشاهده لیست اسامی شرکت‌کنندگان دعوت شده به مصاحبه توانمندی تدریس نانو بر روی لینک زیر کلیک کنید:


مصاحبه‌های تدریس دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو به صورت آنلاین و حضوری در نیمه اول مهر ماه، برگزار خواهد شد.

مدت زمان مصاحبه برای هر شرکت‌کننده 20 دقیقه است که به دو بخش ده دقیقه‎‌ای تقسیم می‌شود:

** در ده دقیقه اول، شرکت‎کنندگان موضوعی در زمینه فناوری نانو را، با در نظر گرفتن جامعه مخاطب «دانشجویان کارشناسی»، در حضور داوران تدریس می‌کنند. برای انجام این تدریس ضروری است شرکت‌کنندگان یک فایل پاورپوینت درباره موضوع تدریس خود آماده کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند موضوع تدریس خود را از بین این موضوعات انتخاب کنند: «کاربردهای فناوری نانو در حوزه آب و پساب، و محیط زیست»، «کاربردهای فناوری نانو در زمینه انرژی»، «کاربردهای فناوری نانو در حوزه پزشکی»، «کاربردهای فناوری نانو در ساختمان».

** در ده دقیقه دوم، داوران سؤالات خود را در زمینه تدریس ارائه شده توسط شرکت‌کننده مطرح می‎کنند؛ این سؤالات پیرامون محتوای آموزشی ارائه شده توسط شرکت‌کننده و ارزیابی تسلط شرکت‌کننده بر موضوع و فن تدریس، توسط داوران و مطابق با شاخص‌های ارزیابی مرحله مصاحبه، خواهد بود.
 

شاخص‎های ارزیابی جلسه مصاحبه عبارتند از: تسلط بر مفاهیم علمی، مهارت‌های فردی در تدریس، توانایی انتقال مطالب علمی به زبان ساده، و مهارت‌های کلاس‌داری.


در جمع‌بندی جلسه مصاحبه، براساس شاخص‌های ارزیابی اعلام شده و امتیاز اکتسابی شرکت‌کنندگان، توانمندی تدریس، تراز تدریس (الف، ب و ج) و زمینه تدریس (دانش‌آموزی-دانشجویی) شرکت‌کنندگان مشخص خواهد شد و نتایج نهایی در روزهای آتی بعد از مصاحبه‌ها، اعلام خواهد شد.

*** نتایج آزمون مرحله دوم و سوم دوازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو تأثیری بر نتایج نهایی مصاحبه تدریس و احراز شرایط مدرسی نخواهد داشت.
 

زمان‎بندی انجام مصاحبه، طی تماس تلفنی با داوطلبان در روزهای آینده، برنامه‌ریزی و هماهنگ خواهد شد و سایر جزییات مصاحبه نیز از طریق تماس تلفنی و ایمیل، به اطلاع شرکت‌کنندگان خواهد رسید.
 

افرادی که موفق به کسب گواهی توانمندی تدریس نانو می‌شوند، می‌توانند در تعامل با نهادهای ترویجی در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی، به تدریس در رویدادهای آموزشی – ترویجی اقدام کنند.

همچنین زمینه همکاری مدرسان نانو با سایت آموزش فناوری نانو و بخش‌های مختلف بنیاد آموزش فناوری نانو وجود دارد.

در صورت وجود سؤال یا ابهام می‌توانید با شماره 09025555438 تماس گرفته یا با تلگرام به همین شماره و ایمیل ntn@nano.ir مکاتبه کنید.

ثبت نظر