حمایت شبکه نهادهای ترویجی از انجمن علمی دانشگاه علوم توانبخشی

حمایت شبکه نهادهای ترویجی از انجمن علمی دانشگاه علوم توانبخشی

912    ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

در هفته نانو مهندس محمدی نماینده گروه ترویج و فرهنگ‌سازی ستاد نانو در اولین جشنواره گردهمایی علمی دانشجویی Science slam، حضور یافتند و برگزاری این رویداد را گامی در ساماندهی چالش‌های بین رشته‌ای عنوان کردند.
 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 
رویداد Science slam، با حضور مهندس محمدی نماینده گروه ترویج و فرهنگ‌سازی ستاد نانو به همراه کارگاه‌های آموزشی متعدد در حوزه خلاقیت، کار تیمی و ...  در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی مورخ 26 و 27 اردیبهشت ماه برگزار شد.
 

 
آقای محمدی به تشریح حمایت‌های ستاد نانو، فعالیت‌های دانشجویی و روند ترویج فناوری نانو در رشته‌های مرتبط با علوم‌ پزشکی پرداختند. همچنین به این موضوع اشاره کردند که به دنبال گسترش شبکه‌های نهادهای ترویجی در دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی کشور هستند تا معرفی بهتری از برنامه‌های حمایتی ستاد و فعالیت‌های ترویجی آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی در سطح دانشگاه‌ها صورت گیرد.
وی گفت : برگزاری رویداد ساینس اسلم برای اولین بار توسط دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی می‌تواند آغازگر خوبی برای کل کشور باشد و با توجه به شعار برنامه همگرایی بین رشته‌ای می‌توان کارهای مشترک خوبی را آغاز کرد و اظهار امیدواری کردند که با ارتقای میزان همکاری و ارتباط با انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی تعداد استارتاپ‌های نانویی این دانشگاه‌ها می‌تواند رشد جهشی داشته باشند.
همچنین ایشان راه‌حل ساماندهی چالش‌های بین رشته‌ای را تقسیم‌بندی دانشکده‌ها و تشکیل گروه‌های کوچک دانستند و  به دلیل وجود محصولات بالینی در ستاد نانو نیازمند همگرایی و تشکیل تیم‌های فناورانه متخصص در حوزه‌های مرتبط هستند.

 

 
وی با تاکید بر ضرورت لزوم ورود به علم و فناوری داخل دانشگاه‌های کشور گفت : یکی از زیرساخت‌های رسیدن علم و فناوری به داخل کشور، حمایت از واحدهای دانشجو محور، انجمن‌های علمی و گروه‌های دانشجویی است و شبکه نهادهای ترویجی نانو این حمایت را خواهد داشت.
همچنین با تشریح تاریخچه ساختار نانو به این موضوع اشاره کردند که در تولیدات نانوفناوری رتبه 5 آسیا و بیش از 1800 محصول نانویی در کشور داریم.
 

ثبت نظر